خانه / آموزش های مدیریت روابط عاطفی / ازدواج، آیینه ای جادویی

ازدواج، آیینه ای جادویی

magic mirror

ازدواج آیینه ای جادوی ایست که چهره واقعی شما را نشان میدهد

یک برنامه تلویزیونی مانند بفرمایید شام را در نظر بگیرید، آدم های مختلف و با شخصیت های متفاوت در این برنامه شرکت می کنند، هرچه که از این برنامه می گذرد و شما با این افراد بیشتر آشنا می شوید، تا جایی که نسبت به بعضی از این افراد حس خوبی پیدا می کنید و آنها را افراد خوب و دوست داشتنی میدانید و از بعضی دیگر هم بدتان می آید و یا حتی از آنها نفرت پیدا می کنید.
در ابتدا هیچ گونه قضاوتی راجب هیچ کدام از آنها نداشتید، شاید فقط از لحاظ ظاهری بعضی از آنها برای شما جذاب تر بوده اند.
اما به مرور زمان و با دیدن اعمال و رفتار این افراد با شخصیت آنها یا بهتر بگویم شخصیت پنهان و درونی آنها آشنا می شوید، همان شخصیتی که افراد معمولا با نقاب های مختلف آن را پنهان می کنند. که البته در مقاله شخصیت پنهان کامل راجب آن صحبت کرده ام.

زمانی که با شخصیت واقعی این افراد آشنا می شوید، از بعضی از این افراد خوشتان نخواهد آمد و نظر مثبتی درباره آنها نخواهید داشت، نظراتی مانند: چقدر این آدم بد است، چقدر غیرقابل تحمل است، چقدر آزار دهنده است، چقدر حسود است و …نظراتی شبیه به این.

حالا یک سوال بزرگ و بسیار مهم مطرح است

آیا خود آن شخص هم چنین نظری درباره خودش دارد؟

یعنی به عنوان مثال خودش را فردی آزاد دهنده، حسود یا … میداند؟ البته که نه!
هیچ کس چنین نظری درباره خودش ندارد، و آن فرد بعد از اینکه خودش را در آن برنامه ببیند به احتمال بسیار، شناخت بهتری از خودش پیدا خواهد کرد و بخش هایی از شخصیت ش را خواهد دید که تا به حال متوجه آنها نشده بود، اما چه اتفاقی افتاده ست؟

این برنامه تلویزیونی مانند یک آیینه جادویی عمل کرده است که خود واقعی افراد را به آنها نشان می دهد، ازدواج نیز دقیقا همینطور است، وقتی که شما وارد یک زندگی مشترک می شوید، رابطه عاطفی و زندگی مشترک شما مانند یک آیینه جادویی عمل می کند، و خود واقعی تان را به شما نشان می دهد، خود واقعی که شاید خود شما هم از آن بی خبر بودید.

بی خبر بودید به این دلیل که هنگامی که همسرتان نکات منفی شمارا گوش زد می کند و آنها را بیان می کند جبهه می گیرید و مقاوت می کنید. چون باور ندارید که اینگونه باشید، باور ندارید که این خصوصیات منفی درون شما وجود دارد، و هیچ وقت متوجه این خصوصیات منفی درونتان نشده اید، و اکنون که ازدواج و زندگی مشترک آنها را به شما نشان داده است جا خورده اید و پذیرفتنش برای شما سخت است.

ازدواج یک آیینه بی رحم است که حقیقت درونی شما را بلافاصله و بی پرده به شما نشان می دهدو به رُخ تان می کشد، اگر شما هم با این موقعیت مواجه شده اید بهتر است این موضوع را یعنی نکات منفی تان را بپذیرید، میدانم شما فرد شجاعی هستید زیرا به دنبال تغییر و بهتر شدن هستید وگرنه اکنون در حال خواندن این متن نبودید.

پس با آغوش باز و شجاعت تمام با نقاط ضعف و منفی خود روبرو شوید و آنها را بپذیرید، و سپس شروع کنید به یادگیری و کار کردن بر روی خودتان و رابطه عاطفی تان.
میدانم سخت است پذیرفتن بعضی چیزها ولی باور کنید حل کردن مشکلات و اینکه تبدیل به فرد بهتری شوید بسیار راحت تر و لذت بخش تر است تا اینکه تا آخر عمر با ویژگی های منفی تان زندگی کنید و عذاب بکشید، یادتان باشد که انکار کردن خصوصیات منفی شما باعث نمی شود که آنها ناپدید شوند. مطمن هستم که شما می توانید بر تمام مشکلات غلبه کنید.

دانلود pdf

 

برایت بهترین ها را آرزو می کنم
پیمان ملکیان

همچنین ببینید

لطمه احساسی

همسرم سلیقه شخصی اش را به من تحمیل می کند

یک مشکل رایج در بین زوج ها که بسیار مشکل ساز و آزار دهنده است ،تحمیل سلیقه شخصی در روابط عاطفی و زندگی مشترک را جدی بگیرید

یک نظر

  1. جالب بود از این زاویه تا حالا نگاه نکرده بودم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *