خانه / آموزش های مدیریت روابط عاطفی / راز ماندگاری یک رابطه عاطفی چیست؟ قسمت دوم

راز ماندگاری یک رابطه عاطفی چیست؟ قسمت دوم

راهکار هایی که به ماندگاری یک رابطه کمک می کند چیست؟

در قسمت اول این آموزش راجب باور های اشتباهی صحبت کردیم که به شدت هم در بین افراد رایج هستند.

در این قسمت به بیان راهکار ها می پردازیم.

راهکار برای ماندگاری یک رابطه عاطفی همان موضوعی است که ما در مجموعه ملکیان به شدت روی آن تاکید داریم یعنی ارتباطات صحیح یا بلد بودن هنر ارتباطات.

بسیار خب…در مورد روابط عاطفی ارتباط باید چگونه باشد؟

راهکار اول

ارتباط صحیح در این مورد یعنی بیان کردن خواسته ها، نیاز ها و مشکلاتی که در یک رابطه وجود دارد. انتظار نداشته باشید طرف مقابل همه چیز را راجب شما بداند یا حالات روحی شما را به درستی تعبیر کنید.

اگر دوست دارید که همسرتان برای شما گل بخرد، ولی این کار را نمی کند، از او بخواهید هیچ اشکالی ندارد از او بخواهید و بگذارید که او خواسته های شما و آنچه که شما را خوشحال یا ناراحت می کند یاد بگیرد، باور کنید گفتن و خواستن شما چیزی از ارزش کار کم نمی کند به شما اطمینان می دهم. اجازه دهید او نیاز های شما را بداند و آگاه شود. و اگر مسئله ای شما را ناراحت و با نگران کرده آن را با کسی که دوستش دارید در میان بگذاید و اجازه ندهید که سوتفاهم به رابطه شما راه پیدا کند.

راهکار دوم

راهکار شماره دو را من از دارن هاردی آموختم و دارن هم از یک متخصص روابط آموخته بود این هست که، یک روز در هفته یا یک روز در ماه را مشخص کنید برای بازبینی رابطه تان.

خیلی آرام و بدون تنش و ناراحتی با همسرتان درباره نکات و رفتارهایی که باعث رنجش و ناراحتی هر دوی شما شده صحبت کنید و همچنین آنچه که باعث خوشحالی شما شده است به یکدیگر این اجازه را بدهید که بدانید چه چیزی برای رابطه شما خوب است و چه چیزی بد. چه چیزی حس ها و انرژی خوب به رابطه شما می آورد و چه عاملی باعث انرژی های منفی ست.

و در آخر هر جلسه به رابطتان نمره دهید و روند این رشد رابطه تان را بررسی کنید.با این روش رفتارهای مثبت در رابطه شما بیشتر می شوند و رفتارهای منفی کمتر چرا که دیگر نسبت به یکدیگر گنگ و ناآگاه نیستید.

راهکار سوم

بیان مشکلات و خواسته ها و نیاز های تان به صورت تلگرافی نباشد:

یعنی صحبت کردن راجب مسائل و مشکلاتی که در رابطه تان وجود دارد به صورت ارتباط از راه دور ،تلفنی ، اس ام اسی یا با واسطه کردن یک شخص سوم نباشد. هر دو نفرتان بنشینید، چهره به چهره، روبروی هم مسائل و مشکلاتتان را مطرح کنید.

امیدوارم که از این آموزش بهره برده باشید حتما نظرات و تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

peymanmalekian

همچنین ببینید

لطمه احساسی

همسرم سلیقه شخصی اش را به من تحمیل می کند

یک مشکل رایج در بین زوج ها که بسیار مشکل ساز و آزار دهنده است ،تحمیل سلیقه شخصی در روابط عاطفی و زندگی مشترک را جدی بگیرید

3 نظر

  1. مفید و کاربردی بود مرسی از مطلب خوبتان

  2. rajebe ertebatate khanevede ham begid

  3. ایول دارین واقعا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *