خانه / محبوب ترین مظالب از دید کاربران / ترس از تغییر و خوشبختی

ترس از تغییر و خوشبختی

 

شما هم از تغییر برای بهتر شدن می ترسید؟

جالب است بدانید انسان ها از اقدام برای خوشبختی و بهتر شدن شرایط می ترسند، شاید عجیب به نظر برسد اما حقیقت دارد، آنها با تمام وجودشان دوست دارند که شرایط بهتری داشته باشند اما از تغییر برای بهتر شدن می ترسند و این ترس برای بیشتر انسان ها بزرگترین ترس و مانع برای رشد و پیشرفت آنهاست.

 

تئوری جزیره

من تئوری دارم در این مورد با نام تئوری جزیره

زندگی و شرایط فعلی که در آن هستید را مانند یک جزیره کوچک در نظر بگیرید، این جزیره که شما در آن زندگی می کنید خیلی ایده آل نیست و شما از شرایط آن راضی نیستید اما این جزیره نیازهای اولیه شما را مانند آب و غذا تامین می کند شما با تمام وجود می خواهید که از این جزیره بروید چون هم از شرایط تان راضی نیستید، هم اینکه می دانید این جزیره کوچک و متروکه روزی دستخوش طوفان می شود

 

یا آتشفشان خاموش آن فعال خواهد شد و به زیر آب خواهد رفت.

مشخص است که کسی ماندن در این شرایط را دوست ندارد، از این جای داستان آدم ها به سه دسته تقسیم می شوند:

گروه اول:  افرادی که می دانند تنها راه نجات آنها این است که باید خودشان دست به کار شوند قایقی بسازند و از جزیره بروند و این کار را هم انجام می دهند، درصد بسیار کمی از افراد در این گروه قرار می گیرند.

گروه دوم: کسانی که منتظر می مانند به امید آنکه شاید روزی یک کشتی از آنجا عبور کند و نجات پیدا کنند. اینها همان کسانی هستند که منتظر دیگران و جهان هستند تا به خواسته هایشان برسند.

گروه سوم: کسانی که می دانند تنها راه نجات آنها این است که خودشان دست به کار شوند و قایقی بسازند برای رفتن از جزیره، آنها می دانند که دنیای بهتری آن سوی اقیانوس انتظارشان را می کشد اما نکته اینجاست که میترسند، می ترسند که نکند بروم و غرق شوم و بمیرم و همین زندگی و شرایط فعلی را هم از دست بدهم، نکند بروم و آن طرف اقیانوس خبری نباشد، نکند بروم و در دریا گم بشوم و بسیاری ترس ها و نگرانی های دیگر.

 

سرنوشت گروه دوم و سوم

گروه دوم و سوم سرنوشت یکسانی دارند، یعنی روزی خواهد رسید که جزیره به زیر آب خواهد رفت و آن زمان است که دیگر دیر شده که بخواهند دست به کار شوند و قایقی بسازند و از جزیره بروند و جانشان را نجات دهند، در آن زمان است که تمام پشیمانی ها به سراغشان می آید اما دیگر دل به دریا زدن و تلاش فایده ای ندارد.

 

حقیقت زندگی انسان ها

زندگی انسان ها به مانند همین جزیره است، همه دوست دارند که شرایط بهتری در زندگی شان داشته باشند، به لحاظ اقتصادی، روابط عاطفی و زندگی مشترک، سلامت جسمی و … اما بیشتر آدم ها از گروه دوم و سوم هستند، یعنی یا منتظر هستند تا کسی برایشان کاری انجام دهد تا به خواسته هایشان برسند یا اینکه مانند گروه سوم می ترسند از اقدام برای تغییر شرایط و بهتر شدن، چون می ترسند، ترس از به نتیجه نرسیدن و اینکه همین شرایطی را هم که دارند از دست بدهند.

این افراد به طرز جالبی خودشان را فریب می دهند با جمله هایی شبیه به جمله های زیر:

 

 

-همین شرایطی که دارم خوبه همین رو هم خیلی ها ندارن.

-ازدواج همینه دیگه… همه ناراضی هستن

-اگه همین شغلی که دارم از دست بدم چی؟ نه بابا ریسک نمیکنم.

-رابطه من با همسرم کارش از این حرفا گذشته با هیچ روشی درست نمیشه

بله خودشان را گول می زنند و قانع می کنند ولی تا آخر عمر ته دلشان کمبود و نارضایتی را حس می کنند و وقتی به انتهای راه زندگی می رسند، اولین کلمه ای که به ذهن شان می رسد، ای کاش … است.

ای کاش نمی ترسیدم و کار مورد علاقه ام را انجام داده بودم، ای کاش رابطه ام با همسرم بهتر بود و یک عمر یکدیگر را آزار نمی دادیم، و خیلی ای کاش های دیگر که فقط به دلیل ترس از تغییر هیچوقت عملی نشدند بلکه زنده به گور شدند.

 

 

 

می دانند که باید کاری برای رابطه عاطفی و زندگی مشترکشان انجام دهند  ته دلشان می دانند که یک جای کار مشکل دارد و شرایط آنطوری نیست که باید باشد اما می ترسند کاری کنند یا منتظر می مانند که همسرشان تغییر کند و یک روز  وقتی که بیدار می شوند می بینند که همسرشان رفته و فقط یک یادداشت به جا گذاشته با این عنوان: من رفتم…دیگه نمی تونم به این زندگی ادامه بدم، این همان زمانی ست که جزیره به زیر آب رفته و در چنین موقعیتی آدم ها به خودشان می آیند و شروع می کنند به تلاش برای تغییر، کتاب خواندن، آموزش و … اما دیگر وقتی باقی نمانده.

 

اگر شما هم در چنین شرایطی هستید نگران نباشید چون آخر این داستان قرار نیست غم انگیز باشد، اگر از گروه دوم و سوم هستید یا حتی به نقطه ی بحرانی رسیده اید و جزیره تان در حال رفتن به زیر آب است،  آموزش های تیم پژوهشی ملکیان قرار است که کشتی نجاتی باشد برای شما، همان کشتی نجاتی که در آخرین لحظات و در اوج نا امیدی ظاهر می شود و به شما که خسته و بی رمق روی یک تکه چوب وسط اقیانوس شناور هستید کمک می کند.

تیم پژوهشی ملکیان کشتی نجاتی برای روابط عاطفی و ازدواج شماست

به شما تبریک می گویم چون اگر تا به الان با من همراه بوده اید و  این مطلب را خوانده اید به این معنی ست که تصمیم گرفته اید برای تغییر و بهتر  کردن روابط عاطفی و ازدواج تان و دیگر  ترسی در شما وجود ندارد.

 

 

توصیه پایانی

در آخر این نکته را خدمت شما بگویم که: تغییر و بهتر شدن به هیج وجه ساده نیست . من همیشه این مثال را برای این موضوع می زنم که: تغییر مانند تولد یک نوزاد است همراه با درد و رنج ولی نتیجه ای فوق العاده و شگفت انگیز خواهد داشت.

خبر خوب و انگیزه دهنده

رنج و سختی که برای تغییر و تحول در زندگی مشترک و روابط عاطفی تان تحمل می کنید بسیار بسیار راحت تر از  یک عمر زندگی عذاب آور همراه با درد و رنج مداوم و مزمن است.

 

ترسی برای ترک جزیره نداشته باشید ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا شما به مقصد ایده آل و دلخواه خود برسید و حاصل سال ها تحقیق و پژوهش و مطالعه در کمال صداقت در خدمت شما ست.

 

دانلود pdf این مطلب

یک نظر

  1. doost dashtam jaleb goftin ostad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *